Przedszkolaki realizując kolejne zadanie z projektu „Mamo, tato, wolę wodę!” zastanawiały się skąd się biorą bąbelki w wodzie gazowanej i czy taka woda jest tak samo smaczna jak czysta woda. Dowiedziały się, że w rozlewniach wody są specjalne urządzenia nazywane saturatorami, dzięki którym woda zostaje nasycona dwutlenkiem węgla. Często woda jest też naturalnie gazowana, ponieważ w niektórych podziemnych ujęciach zawiera dwutlenek węgla.
Dzieci doskonale się bawiły wykonując eksperyment z wodą, octem i sodą oczyszczoną mający na celu wytworzenie dwutlenku węgla (taka woda nie nadaje się do picia, jak zresztą woda z kałuży czy z rzeki). Odbyło się również testowanie przez dzieci różnych rodzajów wody gazowanej. Przedszkolaki przekonały się, że najlepsza jest woda średnio- i niskomineralizowana.
Takie doświadczenia i samodzielne odkrywanie nie tylko wzbogaca dzieci wiedzę, ale również rozwija zdolności poznawcze, kształtuje ich umiejętności rozwiązywania problemów i zachęca do samodzielnej eksploracji naukowego świata.