Wycieczka do Warszawy


Dnia 11 maja grupa 42 uczniów klas młodszych wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Jednym z celów wyjazdu było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej S.A. Zobaczyliśmy to wszystko czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej. Obejrzeliśmy studio sportowe, studio programów: „Świat się kręci”, „Pytanie na śniadanie” i „Jaka to melodia”. Ostatnim punktem było muzeum telewizji, gdzie zgromadzone są przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów i filmów.
Następnie udaliśmy się do Centrum Zabawy „KOLORADO”, gdzie spędziliśmy dwie godziny. Po tych szaleństwach pojechaliśmy do „Manufaktury Cukierków” na pokaz ręcznego wykonywania małych, słodkich dzieł sztuki metodą z XVII w. Każdy uczestnik otrzymał opakowanie cukierków i lizaka.
Po wyjściu z manufaktury udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, Pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta III Wazy. Wracając do autokaru odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Józefa Piłsudskiego.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w „McDonald’s”.