Od 2009 r. dzień 21 maja stał się Świętem Szkoły. Co roku wspominamy wtedy sylwetkę naszego patrona – Tadeusza Kierzkowskiego.  Nie inaczej było zatem i w tym roku. Choć trwa nauka w trybie hybrydowym, dzieci z klasy szóstej przygotowały krótki występ artystyczny, którego tematem przewodnim było wspomnienie naszego patrona oraz jego miłość do małej ojczyzny – Promny.  Na występ przybyli zaproszeni goście, a wśród nich przedszkolaki z oddziału przy ulicy Wareckiej. Klasa ósma uczestniczyła w akademii on-line. Najmłodsi nasi podopieczni dowiedzieli się np.,  że plac zabaw przed szkołą został zorganizowany m.in. dzięki pomocy pana Tadeusza Kierzkowskiego. Mają też zapytać rodziców i dziadków czy ci pamiętają dawną cegielnię w Górach.

Po występie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt:,, Patron mojej szkoły – Tadeusz Kierzkowski”.  Jury podjęło nie lada wyzwanie, ponieważ do konkursu zgłoszono prawie 80 prac! Poziom wykonania był bardzo wyrównany, dlatego każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz  drobne  upominki. Największy uśmiech wywoływał u dzieci widok słodkości. A pozostali uśmiechali się, patrząc na efekty pracy mniejszych i tych większych artystów.

Całości uroczystości dopełniła piękna pogoda, która pozwoliła nam spędzić  ten czas na świeżym powietrzu.  Po rozstrzygnięciu konkursu, z uśmiechami na ustach wróciliśmy do klas na zajęcia.

Kategoria: Aktualności