Dnia 6 grudnia 2017 r. uczniowie  kl. 0-III wraz z wychowawczyniami  p. Ewą Iskrzyńską , p. Joanną Iwańczyk, p. Mariolą Mokosą i p. Beatą Radecką wybrali się na całodniową, mikołajkową  wycieczkę do Warszawy. Pierwszym przystankiem naszej podróży  była Manufaktura Cukierków  przy ul. Nowy Świat. Dzieci zobaczyły z bliska jak wygląda proces produkcji cukierków od samego początku – od rozgrzewania cukru po barwienie masy, aż do formowania lizaków i krojenia cukierków. Pokaz połączony  był z degustacją wytworów. Na zakończenie pobytu w manufakturze, każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Kolejnym punktem wyprawy było lotnisko Chopina, na którym z tarasu widokowego o długości 150 m obserwowaliśmy starty i lądowania samolotów.

Po tych atrakcjach czekała nas uczta duchowa, pełna poezji i mądrych refleksji, opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. W Teatrze Muzycznym Roma  MAŁY KSIĄŻĘ przypomniał  o tym, że „ wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. I tak z głównym bohaterem przenieśliśmy się w magiczną krainę dzieciństwa .

Pełni wrażeń, zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę udaliśmy się w podróż powrotną. Warszawę żegnaliśmy w MC Donald’s na obrzeżach miasta.

Kategoria: Archiwum 2017/2018