42 uczniów z klas III- VIII, w dniach 6-9 maja 2019 roku wzięło udział w 4- dniowej wycieczce „Szlakiem zabytków Pomorza i Gdańska”.

Program wycieczki:

6.05.2019- poniedziałek- dzień pierwszy

Zwiedzanie zamku w Malborku- siedziby wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Gdyni na terminal. Wypłynięcie promu. Nocleg na promie.

7.05.2019- wtorek- dzień drugi

Przypłynięcie promu do Karlskrony rano, wyjazd autokarem. Przystanek przy kamieniu runicznym Bjӧrketorpsstenen. Wycieczka autokarowa po Karlskronie ( m. in. Nabrzeże Królewskie z Bastionem Aurora, rynek, wyspa Stumholmen+ Muzeum Morskie). Rejs na wyspę Aspӧ. Punkt widokowy w Karlskronie i wyspa Bjӧrrkholmen. Przejazd do Ronneby i wizyta w średniowiecznym kościele oraz spacer po najstarszej dzielnicy miasta, Bergslangen. Spacer po parku zdrojowym dawnego uzdrowiska Ronneby Brunn. Wizyta na cmentarzysku z epoki wikingów w Hjortsberg. Przejazd na terminal promowy, wypłynięcie promu wieczorem. Nocleg na promie.

8.05.2019- środa- dzień trzeci

Przypłynięcie  do Gdyni, zjazd na ląd. Zwiedzanie Gdyni: spacer Bulwarem Nadmorskim, Okręt Muzeum „Dar Pomorza”. Przejazd i zwiedzanie Sopotu (przejście ulicą Bohaterów Monte Cassino (m.in. Krzywy Domek), wejście na sopockie molo i plażę. Zwiedzanie Gdańska (Długie Pobrzeże: Zielona Brama, Brama Chlebnicka, Brama Mariacka, Żuraw), Rybackie Pobrzeże, ulica Mariacka, kościół Mariacki, ulica Piwna (Wielka Zbrojownia), Targ Węglowy (Zespół Przedbramia ulicy Długiej, Złota Brama, Dwór Bractwa św. Jerzego), ulica Długa i Długi Targ (dom Uphagena, Ratusz Głównomiejski, fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamienica). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9.05.2019- czwartek- dzień czwarty

Dojazd do Torunia i zwiedzanie miasta (Krzywa Wieża, dom Mikołaja Kopernika, Katedra św. Janów, Rynek Staromiejski z gotyckim Ratuszem i pomnikiem Kopernika, ruiny Zamku Krzyżackiego.  Powrót do domu.

 

Kategoria: Aktualności