Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy IV, V, VI i oddziału przedszkolnego, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 18 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Młodzi artyści wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, dzieci z różnych kontynentów przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt.
Po zakończonym spektaklu Pani Dyrektor Beata Radecka podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Ksiądz Proboszcz Władysław Wojdat udzielił całej społeczności szkolnej Bożego błogosławieństwa na zbliżające się święta.
Były życzenia, łamanie się opłatkiem i kolędowanie.
Po wzruszających chwilach wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, na którym czekały przepyszne tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez naszych kochanych rodziców.

Kategoria: Archiwum 2019/2020