W czwartkowy ranek 12 grudnia 2019 r. uczniowie klas 0- III wybrali się w podróż do Warszawy. W programie wycieczki był  spektakl „Dzieci z Bullerbyn” i  Manufaktura Czekolady. Powieść Astrid Lindgren to jedna z najbardziej ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Uczniowie z zadowoleniem  patrzyli na wesołe przygody sympatycznych mieszkańców Bullerbyn. W spektaklu powieść została odtworzona, we fragmentach, gdyż pokazanie całości byłoby niemożliwe. Aktorzy wspominają o tym w końcowej piosence gdzie uczulają dzieci, że nie jest to cała historia przygód bohaterów powieści a ma zachęcić do przeczytania książki, której nic nie zastąpi.

Następnie udaliśmy się na obiad,  po którym czekał na nas  deser w Manufakturze Czekolady. Uczniowie  uczestniczyli w warsztatach polegających na wykonaniu własnej, niepowtarzalnej tabliczki czekolady. Mogli ją dowolnie dekorować i tworzyć fantazyjne wzorki z orzechów, suszonych owoców i innych dodatków. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło wiele emocji. W czasie oczekiwania na utwardzenie czekoladowych tabliczek odbył się wykład poparty multimedialnymi slajdami na temat : „Od ziarna kakaowca do tabliczki czekolady”. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik wycieczki zapakował swoją tabliczkę w specjalnie przygotowane i samodzielnie złożone pudełeczko.

Wyjeżdżając z Warszawy uczniowie podziwiali świąteczne iluminacje. Błysk światełek, kolorowych lampek wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.

Kategoria: Archiwum 2019/2020